Logo Unii Europejskiej Leader Logo n Logo Prow

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.

Gabinet Ginekologiczny

gabinet ginekologiczny.jpeg

Działające na terenie Opola prywatne gabinety ginekologiczne to miejsca, w których pacjentki mogą szukać wsparcia w bardzo szerokim zakresie problemów zdrowotnych. Nasza przychodnia również specjalizuje się w tej dziedzinie, zapewniając pomoc zarówno przyszłym mamom, jak i kobietom, które borykają się z różnymi schorzeniami lub chcą skorzystać z procedur medycznych o charakterze estetycznym. Dzięki tym ostatnim możliwe jest leczenie niektórych dolegliwości narządów płciowych. Współczesna ginekologia pozwala na przeprowadzenie wielu nieinwazyjnych zabiegów.

Jakie zakres pomocy oferuje prywatny gabinet ginekologiczny?

Biorąc pod uwagę, że ginekologia skupia się na profilaktyce i leczeniu chorób układu płciowego u kobiet, w naszej przychodni zajmujemy się m.in.:

 • zaburzeniami miesiączkowania,
 • niepłodnością,
 • stanami zapalnymi narządów rodnych,
 • antykoncepcją,
 • diagnostyką oraz i leczeniem niepłodności,
 • endokrynologią ginekologiczną

oraz leczeniem chorób kobiecych i ginekologią dziecięcą, a także estetyczną.

Lekarz w zależności od potrzeb zleca dodatkowe badania np.:

 • cytologiczne,
 • histopatologiczne,
 • USG.

Prywatny gabinet ginekologiczny zapewnia również pacjentkom pomoc medyczną w okresie ciąży. Jej prowadzenie opiera się m.in. na szczegółowym wywiadzie lekarskim dotyczącym przebytych chorób, przyjmowanych leków. Wizyty odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu, a podczas każdej z nich specjalista wykonuje zalecane testy w danym okresie ciąży – np. badania USG w celu oceny rozwoju i stanu dziecka. Ponadto dba o zdrowie przyszłej mamy i podejmuje kroki przygotowujące ją do porodu.

W ofercie prywatnego gabinetu ginekologicznego dostępne są również zabiegi w tym z zakresu medycyny estetycznej oraz terapii fotodynamicznej w leczeniu zmian sromu.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ta dziedzina uwzględnia procedury medyczne, których celem jest leczenie dolegliwości intymnych poprzez poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych oraz ich funkcjonalności. Ginekologia estetyczna obejmuje zabiegi nieinwazyjne oraz wymagające ingerencji w tkanki. W prywatnym gabinecie ginekologicznym w zależności od rodzaju defektu istnieje możliwość jego całkowitego wyeliminowania lub znacznego zredukowania problemów. W tym celu stosuje się różne metody, które zawsze dopasowane są do zaburzeń, jakie występują u pacjentki.

Z ginekologii estetycznej w prywatnym gabinecie korzystają przede wszystkim kobiety, które są niezadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych. Często zdarza się, że na co dzień dodatkowo towarzyszą im również przykre dolegliwości takie jak np.:

 • problemy z trzymaniem moczu,
 • skłonności do występowania podrażnień i infekcji,
 • brak satysfakcji z życia seksualnego.

Dlatego celem ginekologii estetycznej jest zarówno zmiana wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, jak i przywrócenie im prawidłowych funkcji. Ten sposób umożliwia poprawę jakości życia intymnego pacjentki.

Jakimi problemami sfer intymnych zajmuje się ginekologia estetyczna?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w prywatnym gabinecie ginekologicznym w Opolu, znajdują się m.in.:

 • korekta poporodowa krocza – wycina się starą, nieestetyczną bliznę i wykonuje ponowne, precyzyjne szycie przy zachowaniu prawidłowych proporcji anatomicznych,
 • labioplastyka – dotyczy ona problemów ze zbyt małymi lub przerośniętymi wargami sromowymi, które mogą powodować m.in. trudności z utrzymaniem higieny okolic intymnych,
 • poprawa blizny po cesarskim cięciu – ta procedura polega na zmiękczeniu jej struktury i wycięciu oraz estetycznym zszyciu tkanki podskórnej i skóry,
 • rewitalizacja okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym – jest to materiał autologiczny, antyalergiczny, który wykazuje działanie poprawiające jakość skóry i błon śluzowych poprzez zapoczątkowanie procesu m.in. odnowy naskórka i śluzówki. Dzięki temu pochwy mogą odzyskać młodość i jędrność, a okolice intymne – stać się bardziej nawilżone.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przeprowadzane w prywatnym gabinecie w Opolu m.in. dają możliwość poprawy jakości życia seksualnego albo uniknięcia nieprzyjemnych otarć intymnych czy odczuwanie dyskomfortu podczas codziennych czynności.